Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sosyal Hizmet

Bölüm Başkanının Mesajı

Prof. Dr. İlhan Tomanbay, Bölüm Başkanı

Prof. Dr. İlhan Tomanbay
Bölüm Başkanı

İstinye Üniversitesi SBF Sosyal Hizmet Bölümü 2019 Aralık ayında Çin’in Hubei Eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs kaynaklı COVİD-10 hastalığının tüm dünyayı etkisi altında alan bir salgın durumuna gelmesi nedeniyle değişen sosyal koşullara uygun olarak İstinye Üniversitesinin aldığı yeni öğretim düzenine hızla uymuş ver 2019 2020 Bahar dönemi derslerini uzaktan öğretim yoluyla vermiştir. Öğrencilerimiz, memleketlerinde, evlerinde bilgisayar karşısında oturarak derslerini izlemiş, ders tekrarını kayda alınan videolarla istediği kadar yapabilmiş, öğretim elemanlarının hazırladığı saydamlarla ve önerdikleri kitaplarla derslerine evlerinde istedikleri saatlerde çalışma olanağına sahip olmuş ve rahat ortamlarında kendilerini yetiştirmişlerdir.

Final sınavlarını da bilgisayarları karşısında veren öğrencilerimiz aynı zamanda çağımızın gerçeği olan uzaktan öğrenme, katılma, konuşma becerilerini de geliştirmişlerdir.

Tek tek ve aileleriyle birlikte kimsenin bu hastalığa yakalanmadan bu öğretim dönemini sonuna ulaştırmış öğrencilerimizi hem kutluyor hem duyarlıklarından ötürü teşekkür ediyoruz.