Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sosyal Hizmet

Bölüm Başkanının Mesajı

Prof. Dr. İlhan Tomanbay, Bölüm Başkanı

Prof. Dr. İlhan Tomanbay
Bölüm Başkanı

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 2019 Aralık ayında Çin’in Hubei Eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs kaynaklı COVID-19 hastalığının tüm dünyayı etkisi altına aldığı dönemde de çalışmalarının hızını kesmeyerek ilk mezunlarını verdi. Mezunlarının tamamı alana çıkarak her biri bir sosyal hizmet biriminde blok uygulamalarını yaptı. Bunlardan dokuzu Türkiye’de ilk kez aldıkları zorunlu “Sosyal Çalışma Projesi” dersini başarıyla bitirip kendi düşünceleriyle oluşturdukları projelerini yazdılar, geliştirdiler ve uygulamaya aktardılar. Bölümümüzden mezun olanlar artık gelecekte kendileri özgün projeler üretecek, yazacak ve uygulayacaklar. İlle kamuda çalışma gereksinimi bile duymayacaklar. Çünkü proje dünyasında daha çok kazanacaklar ve daha kalıcı olacaklar.

İstinye Üniversitesi Sosyal Hizmet çıkışlılar son yıllarımıza damga vuran COVID-19 hastalığının salgın durumuna gelmesi nedeniyle değişen sosyal koşullara uygun olarak İstinye Üniversitesinin aldığı yeni öğretim düzenine hızla uymuş ver 2019-2020 Bahar dönemi derslerini uzaktan öğretim yoluyla vermiştir. Öğrencilerimiz, memleketlerinde, evlerinde bilgisayar karşısında oturarak derslerini izlemiş, ders tekrarını kayda alınan videolarla istediği kadar yapabilmiş, öğretim elemanlarının hazırladığı saydamlarla ve önerdikleri kitaplarla derslerine evlerinde istedikleri saatlerde çalışma olanağına sahip olmuş ve rahat ortamlarında kendilerini yetiştirmişlerdir.

Final sınavlarını da bilgisayarları karşısında ödev, sınav ya da açık sınav çeşitleriyle veren öğrencilerimiz aynı zamanda çağımızın gerçeği olan uzaktan öğrenme, katılma, konuşma becerilerini de geliştirmişlerdir.

Öğrencilerimize 2021-2022 öğrenim döneminde verimli başarılar dilerken ilk mezunlarımıza da sağlık ve başarı dolu gelecekler diliyorum.

İSÜ Sosyal Hizmet Bölümü ailemizden birkaç öğrencinin ve ailelerinin COVID-19’a yakalanmış olmalarının üzüntüsünü tamamının sağlıklarına kavuşmuş olmalarının sevinciyle bastırdık. Bölümümüzün bilinçli öğrencileri kendilerini ve ailelerini COVID-19’dan koruyacak önlemlere zamanında uyarak aileleriyle birlikte hiç kayıp vermemiş olmamızın huzurunu yaşamaktayız.

Tüm öğrencilerimize, ailelerine, ISÜ ailesine ve hem ülkemize ve tüm insanlığa salgınsız, sağlıklı günler diliyorum.