Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sosyal Hizmet

Bölüm Hakkında

mezuniyet

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü, 2021 Bahar Döneminde ilk mezunlarını verdi. Çok mutluyuz.

Hepsi birbirinden başarılı, hepsi birbirinden azimli ilk son sınıf öğrencilerimizi geleceğe uğurladık. Geleceğin meslek yaşamına ve Türkiye’nin sosyal sorunlarının çözülme arenasına… Yolları açık olsun.

Bölümümüz hepsi sosyal hizmet kökenli, hepsi ayrı ayrı alanında uzman akademik kadrosuyla öğrencilerimizi yetiştirme yolunda yeni yollar üretiyoruz.

Özenle hazırlanmış ders programımızla tek bir hedefe odaklandık: Yetkin, aranan ve sosyal hastalıkları gidermede yetkin sosyal çalışmacılar yetiştirmek!

Öğrencilerimiz, dört yıllık eğitimlerinin yedinci ve sekizinci dönemlerinde, aldıkları kuramsal öğretimlerini becerilere dönüştürecekleri bir dönem süren “Blok Uygulama”larını yaparlar. Çünkü derslerle bilgilerini, uygulamayla becerilerini geliştireceklerinin bilincindedirler.

Öğretim dili Türkçe olan bölümümüzde verilen ‘İngilizce Dil Bilgisi’ ve ‘Mesleki İngilizce’ dersleri ile sosyal hizmet alanına dair uluslararası alanyazını (literatürü) takip edebilecekleri bir İngilizce düzeyine ulaşmakta ve uluslararası vizyona sahip birer sosyal çalışmacı olarak mezun olmaktadırlar. İsteyen öğrencilerimiz seçmeli ders olarak Almanca da öğrenebilirler. B2 düzeyinde sertifika alacakları Almancalarıyla Almanya’da çalışma ve yüksek lisans yapma olanağına sahip olabilirler.

Ayrıca Bölümümüzde okuyan öğrenciler isterlerse günümüzün sosyal çalışmacılarını çok yakından ilgilendiren iki güncel konuda yetkinleşebilirler:

  1. “Sosyal sorumluluk projeleri” düşünmeyi, geliştirmeyi, yazmayı ve uygulamayı öğrenip mezuniyetlerinden sonra projelerde çalışma olanağına sahip olurlar.
  2. “İşaret Dili”ni öğrenerek yeni bir alanda sosyal sorunların saptanması ve algılanmasında diğer sosyal çalışmacılara göre öne çıkabilirler.

ETKİNLİKLER