Sağlık Bilimleri Fakültesi

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

TeleRehabilitasyon

Telerehabilitasyon Uygulaması Nedir?

Telerehabilitasyon internet üzerinden erişim sağlayabileceğiniz bir Fizyoterapi hizmetidir.  Bu hizmet Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Öğretim Üyesi, öğretim elemanı ve intörn (son sınıf) öğrencileri tarafından verilecektir. COVID-19 Karantina ve sonrası süreçte evlerinde kalmak zorunda kalan ve dışarı çıkmanın risk oluşturduğu özel gereksinimi olan grupları hedef almaktadır. Uzun süreli evde ve hareketsiz kalmanın getirdiği ilave sağlık problemlerini en az seviyede tutmak ve bireyin fonksiyonel seviyesini korumak amaçlanmaktadır.

Uygulama kapsamında fizyoterapistlerimizden; danışma, değerlendirme, değerlendirme sonrasında ise egzersiz programı planlaması, tavsiye ve öneriler ve takip hizmeti alabilirsiniz. 

Kimler Katılabilir?

Nörolojik problemleri,  omurilik yaralanmaları,  kas iskelet sistemi ve omurga problemleri, kas hastalıkları, solunum problemleri, postür problemleri, bası yaralanmaları olan, evde bakım hizmeti ve fizyoterapi ve rehabilitasyon ihtiyacı bulunan tüm bireyler başvuru yapabilir ve programa katılabilirler.

Nasıl Katılabilirim?

İstinye Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü web sitesinden uygulama linkine erişim sağlayabilirsiniz. Uygulamaya katılmak için video konferans şeklinde bağlanabileceğiniz internet erişimine ihtiyacınız vardır. Katılmak istediğiniz takdirde isim ve telefon numaralarınızı bizlere iletmeniz gerekmektedir. İstinye Üniversitesi’nin Telerehabilitasyon sistemi üzerinden sizinle bağlantı kurulacak ve randevu verilecektir.

Veya, aşağıdaki link üzerinden kullanıcı adı oluşturup giriş yaparak bizlerden randevu alabilirsiniz. Uygulama ve verilecek hizmet tamamen ücretsizdir.

videoklinik.com