Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ebelik

Neden İstinye Ebelik

* Akademik kadrosu seçkin, bilimsel olarak üretken ve genç, yüksek eğitim becerisine sahiptir.
*Teorik eğitimin hayata geçirilebileceği zengin laboratuvar ve ekipmanlarla, eğitim sonrasında hastanelerde uygulama imkanı bulunmakta ve öğrencilerimiz donanımlı ebe olarak mezun olacaklardır.
• Ebelik öğrencileri yüksek lisans ve doktora programları ile eğitimde kalıcı İstinyeli olma fırsatı bulabilirler.
* 26 yıllık tecrübesiyle sağlıkta lider marka, Türkiye'nin en büyük Sağlık Grubu MLPCare Experience prestij ve itibarı ile üniversite diplomasına sahip olma ayrıcalığına sahip olma fırsatı sunmaktadır.
• Hastanelerimizde uygulama imkanının yanı sıra üniversitemiz tarafından Sağlık Bakanlığı'na bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde mezuniyet öncesi kriterlerini tamamlayacakları ve gebe, doğum ve doğum sonrası bireysel olarak takip edecekleri doğumhane başvuruları protokollerle desteklenmektedir.
* Klinik eğitimde hastane ve üniversite entegrasyonu yapılmakta ve öğrencilerimiz uygulamaları sırasında her zaman yanlarında olan deneyimli mentor ebeler ile güven ortamında eğitim almaktadır.
• Beslenme ve diyetetik, fizyoterapi ve rehabilitasyon, hemşirelik, psikoloji gibi diğer lisans bölümlerinin yanı sıra çift anadal ve yandal programlarına katılabilir, çok yönlü öğrenmeyi gerçekleştirebilir ve bunu ücretsiz olarak ikinci bir diploma ile taçlandırabilirler.
*Geniş kitap yelpazesine sahip bir kütüphane ile sosyo-kültürel gelişiminizi tamamlamak için yeterli desteği bulabilir, kulüpler, spor salonları, dinlenme odaları, çalışma alanları, kampüs, teknolojik ekipmanlar ve her türlü ihtiyaca kampüs içinde güvenle cevap verilebilmektedir.