Faculty of Health Sciences

Departments

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Türkiye’nin en büyük sağlık markası olan MLPCare Grubu’nun yıllara dayanan bilgi, birikim ve deneyimini eğitim yatırımına dönüştürmek amacıyla kurulmuştur.

2016-2017 akademik yılında İstinye Üniversitesi çatısı altında eğitim vermeye başlayan Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin hedefi, kendi alanında tam donanımlı, araştıran, bilimsel düşünmeyi ve bilimsel uygulamayı prensip edinmiş çağdaş sağlık profesyonelleri yetiştirmektir.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde her biri dört yıllık lisans programı olan “Beslenme ve Diyetetik”, “Ebelik”, “Sosyal Hizmet”, “Dil ve Konuşma Terapisi”, “Çocuk Gelişimi”, “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” ile “Hemşirelik” bölümleri bulunmaktadır. Eğitim dili Türkçe olup, titizlikle hazırlanmış eğitim programları seçkin öğretim kadrosu tarafından verilmektedir.

 

İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi güçlü eğitim kadrosu ve kampüs içinde yer alan Topkapı İstinye Üniversite Hastanesi’nin teknolojik olanaklarının yanı sıra MLP Grubu hastaneleri ve sağlık merkezlerinde staj, yarı zamanlı çalışma ve iş bulma imkânı da sunmaktadır.

Eğitim dili Türkçe’dir. İngilizce hazırlık bulunmamaktadır. İsteyen öğrenciler seçmeli olarak İngilizce dersleri alıp yabancı dil seviyelerini yükseltebileceklerdir.