Akademik Kadro

Şerif Köksal Dr.

1990 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1992-1996 yılları arasında kamu sağlık kurumlarında hekim olarak çalışmış olup, 1996 yılı itibarı ile özel sağlık sektöründe hekim ve yönetici olarak çalışmaya başlamıştır. 2002-2004 yılları arasında CMC(Coast Medical Co-operation) adlı organizasyonda genel müdür olarak çalışmış, kıyı özel hastaneleri ile Avrupa sigorta şirketlerinin verimli işbirliği süreçlerini yönetmiştir. 2002-2008 yılları arasında Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği görevini yapmıştır. 2002-2010 yılları arasında Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Turizm Hekimliği Sertifikasyon Programlarında eğitici ekipte görev yapmıştır.

Sağlık Kurumlarında Stratejik Yönetim Sertifikası, İş Yeri Hekimliği Sertifikası, Aile Hekimliği Sertifikası, Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans sahibidir. 21. yy vakfı/İstinye Üniversitesi kurucu ekibinde, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu açılış çalışmalarında görev almıştır. 2017 yılı İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nce düzenlenen Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine Ulaşmada Hemşirelerin Liderlik Rolü adlı sempozyumda konuşmacı olarak görev almıştır. Halen sürdürülmekte olan 2 adet TÜBİTAK projesinde danışman olarak, 1 adet projede proje ekibinde görevli olarak bulunmaktadır.

2008 yılında Medicalpark Hastaneler Grubu’nun sahipliğindeki Antalya Medicalpark Hastane Kompleksi Başhekimliği görevine başlamış olup, 2015 yılı itibarı ile MLPCARE Hekimlik Hizmetleri Direktörlüğü görevine başlamış, halen devam etmektedir.

Araştırma alanları: Sağlık Kurumlarında Verimlilik, Hekim-Hasta iletişimi, Hasta Memnuniyeti.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark